רישום פטנט בארה"ב – פטנטים בארצות הברית

רישום פטנטים בארה"ב הנו חשוב במיזמים רבים, פטנט בארצות הברית הנו כלי חשוב מאחר וארה"ב הנה אחד השווקים הגדולים מבחינה מסחרית אשר יכולים להשפיע על הצלחת המיזם, לכן תהליך רישום פטנט בארה"ב חשוב משפטית ומסחרית במקרים רבים.

עד לא מכבר ארצות הברית הייתה המדינה שהגישו אצלה את כמות הפטנטים הגדולה בכל שנה, אך לאחרונה עקפה אותה סין, אך עדיין בקשת פטנט אמריקאית היא הבקשה החשובה ביותר במקרים רבים לעומת מדינות אחרות.

לכן מרבית הממציאים בעולם מגישים בקשת רישום פטנט בארה"ב בנוסף למדינות אחרות בהן מוגשות בקשות פטנטים.
 
ממציאים שואלים מתי להגיש בקשת רישום פטנט בארה"ב, ניתן להגיש בקשת רישום פטנט בתחילת התהליך של הגשות הפטנטים קרי כבקשה ראשונה לרישום פטנט או שניתן למשל להגיש בקשה תחילה בישראל ורק בשלב מאוחר יותר בארצות הברית.

משרדנו בוחן את האסטרטגיה המתאימה לממציא וחברה בשאלה זו, בעלת השלכות, משפטיות ומסחריות שונות.

ממציאים נוטים לחשוב שאם יגישו תחילה פטנט בארה"ב וכתוצאה מכך יקבלו קודם פטנט בארה"ב, אך אין כך הדבר, ניתן להגיש בקשה לפטנט בישראל עם בחינה על אתר (זירוז) או כבקשה במסלול ירוק במידת האפשר, ולאחר קיבול הפטנט הישראלי שיכול לעתים להיות בזמן קצר של כחודש עד ארבעה חודשים ויותר, להגיש בקשה בארה"ב לפי אמנה ישראלית אמריקאית.

כלומר, על סמך הקיבול של הפטנט הישראלי, לפי אמנת PPH אפשר לבקש בחינה מהירה בארה"ב המבקשת את תאריך הבכורה הישראלי, בצורה זו, מבקש ישראלי שהגיש תחילה פטנט בישראל ועל סמך קיבול פטנט ישראלי יגיש בקשה בארה"ב לפי אמנת PPH, יקבל תשובה מהירה יותר מבוחן הפטנטים האמריקאי, לעומת אם היה מגיש בקשת פטנט אמריקאית תחילה ללא אמנת ה-PPH שבין ישראל לארה"ב.
 

מתי להגיש רישום פטנט בארה"ב ?

ישנם תחומים שקל יותר לקבל פטנטים בארה"ב לעומת בישראל, מאחר וחוק הפטנטים בישראל שונה מחוק הפטנטים האמריקאי, למשל בתחומי תוכנה ושיטות לעשיית עסקים.

אך במקרים רבים בדרך כלל מגישים ישראלים פטנטים בישראל תחילה ורק בטרם יחלפו 12 חודשים מיום ההגשה הישראלי תוגש הבקשה האמריקאית, המבקשת את תאריך הבכורה הישראלי שיוכר בארה"ב, על ידי הגשת מסמכי בכורה של הבקשה הישראלית.

דחיית מועד ההגשה לפטנט בארה"ב דוחה גם את העלויות של הבקשה האמריקאית שיקרה יותר להגשה לעומת הבקשה הישראלית.
למשרדנו נציגים עמיתים אמריקאיים שמגישים את הבקשה לפטנט בארה"ב לפי החוק הפנימי האמריקאי.

המידע לעיל הנו חלקי ואינו מלא, יש להתייעץ עם עורך דין בעל ניסיון בתחום הקניין הרוחני, לכל מקרה ומקרה באופן פרטני, לפרטים נוספים חייגו: 03-9711014.
 

רישום פטנט בארה"ב לעומת פטנט בישראל

 
כל הזכויות שמורות   |   תנאי שימוש באתר   |   צור קשר  |  הצהרת נגישות
.
.