זכויות יוצרים רישום וקיבוע

זכויות יוצרים הנה זכות חשובה בתחום הקניין הרוחני, זכויות יוצרים מאפשרת  להגן על שלל נושאים כמו תוכנות מחשב ואפליקציות, תמונות, יצירות ספרות, יצירות אומנות, יצירות דרמטיות, מוזיקליות, בעולם המודרני בו האינטרנט תפס תאוצה ואפליקציות ותוכנות מחשב חדשות ומקוריות מתפרסמות מידי יום, לצד כמובן היצירות המסורתיות, הגנה על זכויות היוצרים יכולה להיות מרכיב חשוב במיזם חדש או ותיק.

בישראל באופן עקרוני יש הגנה על זכויות יוצרים ללא רישום, אך הבעיה במקרים רבים היא הוכחת הקיבוע, לכן לעיתים עדיף לקבע את זכויות היוצרים באופן המאפשר הוכחה וראיה מוצקה שקל יחסית באמצעותה להוכיח שאכן זכות היוצרים הייתה קיימת במועד נתון.

משרדנו מטפל בתהליך הקיבוע בזכויות יוצרים, הן על ידי הכנת תצהיר, והן על ידי הגשת רישום במדינות, למשל אנו מגישים את הבקשה לארה"ב, ומקבלים אישור בדבר ההגשה.


זכויות יוצרים על מה ?

חוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007, מסדיר את ההגנה בזכות מסוג זכויות יוצרים, זכות יוצרים ביצירה היא הזכות הבלעדית לעשות ביצירה, או בחלק מהותי ממנה, פעולה, אחת או יותר כמפורט בחוק, המשתנה לפי סוג היצירה.

למשל העתקה לגבי כל סוגי היצירות, או פרסום לגבי יצירה שלא פורסמה, ביצוע פומבי במקרים מסוימים לסוגי יצירות מסוימות או למשל השכרה לגבי תקליט, יצירה קולנועית ותוכנת מחשב.

משרדנו מלווה את יזמים וחברות בהגנה על זכויות היוצרים, אם כבר פורסמו או שטרם פורסמו, בישראל ומחוץ לישראל, כמו כן, אנו עורכים הסכמים להעברת זכויות יוצרים, למשל לעיתים יש צורך להעביר את הבעלות בזכויות יוצרים, לדוגמא ממפתח האפליקציה (כקבלן) למזמין האפליקציה קרי היזם.

חשוב להתייעץ בנושא זה עם עורך דין, המידע לעיל הנו חלקי ואינו מלא, יש להתייעץ עם עורך דין לכל מקרה ומקרה באופן פרטני.

לפרטים נוספים חייגו: 03-9711013.
 
לקביעת פגישת הכרות
השאירו פרטים ונחזור אליכם:

חייגו: 03-9711013

 
כל הזכויות שמורות   |   תנאי שימוש באתר   |   צור קשר  |  הצהרת נגישות
.
.